Instrukcja iPLAS Monika 2020-02-06
DOBAMY O TWÓJ ZESPOŁ.
PERSONALIZOWANE SZKOLENIA, FILMY INSTRUKTAŻOWE ORAZ PRZEJRZYSTA INSTRUKCJA.

Nie musisz się obawiać się, zadbaliśmy o kompleksowe szkolenie dla Ciebie i Twojego zespołu. Jeżeli w trakcie korzystania z IPLAS pojawią się pytania zawsze masz do dyspozycji zespół naszych specjalistów oraz dostęp do instrukcji. 


Warning: Undefined array key "background_color" in /home/iplaspl/public_html/wp-content/plugins/elementor/includes/conditions.php on line 87

Warning: Undefined array key "background_color_b" in /home/iplaspl/public_html/wp-content/plugins/elementor/includes/conditions.php on line 87

Warning: Undefined array key "background_color" in /home/iplaspl/public_html/wp-content/plugins/elementor/includes/conditions.php on line 87

Warning: Undefined array key "background_color_b" in /home/iplaspl/public_html/wp-content/plugins/elementor/includes/conditions.php on line 87

Kliknij w ikonę YouTube i zobacz tutoriale

INSTRUKCJA IPLAS
GROMADZENIE DANYCH

IPLAS posiada elastyczną budowę modułową złożoną z jednego lub wielu modułów Gateway. Możesz uruchomić go zarówno na systemach Windows 7/8/10/Server, jak również na systemach Linux oraz OS-X. 

System korzysta z wtyczek dostosowanych do wielu źródeł danych, którymi mogą być:

Moduły Gateway są zarządzane centralnie przez usługę stanowiącą punkt wejścia do systemu IPLAS. Przekazują odczytywane dane w celu ich trwałego zapisania i dalszego przetworzenia.

Stan komunikacji jest na bieżąco monitorowany przez centralną usługę. W przypadku zerwania komunikacji, np. z powodu awarii połączenia, moduł Gateway może pracować w trybie autonomicznym, gromadząc odczytywane dane lokalnie. Po odzyskaniu połączenia, zgromadzone dane zostaną bezpiecznie przekazane do systemu IPLAS.

INSTRUKCJA IPLAS
PRZETWARZANIE DANYCH

W produkcji ważny jest nie tylko bieżący dostęp do danych, ale i umiejętność szybkiego wyciągania trafnych wniosków. W zależności od tego, co chcesz analizować czy kontrolować, możesz skorzystać z kreatora ETL (ang. Extraction, Transformation and Load), który jest nieodłącznym elementem IPLAS-a.

Czym jest kreator ETL?

Mówiąc prościej, ETL to intuicyjny „system bloczków”, oparty na technologii „przeciągnij i upuść” (drag & drop), dzięki któremu zbudujesz własne procesy przetwarzania danych (lub skorzystasz z gotowych szablonów) i zbadasz dane produkcyjne (aktualne lub historyczne, np. sprzed kilku miesięcy) pod interesującym Cię kątem. Nawet nie znając języków programowania.

To tutaj utworzysz indywidualny system alarmów i powiadomień, zweryfikujesz i zagregujesz dane. A co, jeśli w pewnym momencie stwierdzisz, że w ramach jednego procesu chciałbyś analizować coś innego? Nie ma problemu! Możesz go elastycznie modyfikować. Zobacz, jak to działa.

INSTRUKCJA IPLAS
WIZUALIZACJA DANYCH

System IPLAS pozwala wizualizować i prezentować dane na wiele różnych, czytelnych i zrozumiałych sposobów.

Oferuje on szeroką gamę metod prezentacji danych, takich jak: 

Warstwa prezentacji bazuje na danych już przetworzonych przez procesy ETL. Raporty w zdecydowanej większości przypadków odświeżają się niemal natychmiast. Dzięki temu możliwe jest tworzenie ekranów informacyjnych zawierających wykresy odświeżane na bieżąco co kilka sekund.