Co robić z danymi produkcyjnymi?
W zakładzie produkcyjnym cenne dane można znaleźć niemal na każdym kroku. Sekret tkwi w tym, by wiedzieć, jak je pozyskać, bezpiecznie magazynować i efektywnie wykorzystywać. Gromadzone informacje nie tylko dostarczają wiedzy o aktualnym stanie, ale mogą stać się ważnym czynnikiem pozwalającym unowocześniać przedsiębiorstwo i podnosić jego wydajność.
Czy mogę spersonalizować system zarządzania produkcją IPLAS zgodnie ze specyfiką i potrzebami firmy?
Aby nie utonąć w morzu danych produkcyjnych, zbieraj tylko te dane, które są najważniejsze i na jakich najbardziej Ci zależy. System IPLAS oferuje różne opcje monitoringu danych. Możesz zdecydować się na śledzenie aktualnych wartości lub korzystać z zaawansowanych modeli analitycznych, obejmujących dane historyczne, graniczne wartości, a nawet umożliwiających analizę predykcyjną.
Jak mogę wykorzystać dane produkcyjne dzięki systemowi IPLAS?
Dobrze jest gromadzić dane i je przetwarzać, ale to nie wystarczy, by maksymalnie zwiększyć wydajność produkcji i pomnożyć zyski. Najważniejsze jest wyciąganie trafnych wniosków i podejmowanie błyskawicznych decyzji. Czy to jednak możliwe przy ogromie różnych liczb i wskaźników? Pewnie Cię nie zdziwi, że z systemem IPLAS tak! Konfigurowalne procesy przetwarzania danych (decydujesz co i jak ma być wyliczane) oraz czytelna wizualizacja (tabele, wykresy, pulpity, mapy synoptyczne, itp.), sprawiają, że łatwo zinterpretujesz wyniki i podejmiesz właściwe kroki, by udoskonalić swoją fabrykę.
Jak działa system zarządzania produkcją IPLAS?
Przetestuj system do monitoringu
i optymalizacji produkcji na żywo
Oczywiście wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów stworzyliśmy wersję Demo naszego systemu.
Nie musisz obawiać się, że korzystanie z niego będzie trudne i czasochłonne. Wybierasz poziom zaawansowania,
a Nasz asystent przeprowadzi Cię przez system.
Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak działa to Demo – Szczegóły wersji DEMO.
A jeśli zamiast czytać, wolałbyś bezpłatnie przetestować.
Co zyskam dzięki sytemowi IPLAS
1. Czy IPLAS jest systemem MES?
W większości zakładów produkcyjnych dane pobierane są z wielu różnych źródeł. Dotyczy to także Twojej fabryki, jeśli:
- wykorzystujesz różne sprzęty i podzespoły,
- nie wszystkie kluczowe dla Ciebie informacje są gromadzone w sterownikach maszyn i serwerach OPC,
- dane istotne dla procesu monitorowania produkcji dostarczane są w wielu osobnych plikach.
A to jedynie kilka możliwych czynników determinujących konieczność pobierania danych z różnych źródeł.
System IPLAS zaprojektowaliśmy w taki sposób, że nie stanowi to problemu! Dzięki elastycznej budowie, opartej na modułach Gateway, korzystających ze specjalnie dostosowanych wtyczek, możesz sprawnie pobierać dane z wielu różnych źródeł, takich jak np.:
- serwery OPC DA (przez interfejs COM i DCOM) i UA,
- bazy danych SQL (Oracle, DB2, Informix, MSSQL, MySQL, PostgreSQL, SQLBase Gupta),
- pliki tekstowe (TXT, CSV, XML),
- arkusze kalkulacyjne (XLS XLSX),
- usługi Webservice (SOAP, REST).
Korzystasz z jeszcze innego źródła danych? Przystosujemy system IPLAS do Twoich potrzeb, wzbogacając go o dodatkowe wtyczki odpowiadające Twoim potrzebom.
2. Czy moje dane będą bezpieczne?
Bezpieczeństwo Twoich danych produkcyjnych jest dla nas priorytetem. Traktujemy tę kwestię niezwykle poważnie i dokładamy wszelkich starań, by informacje dotyczące produkcji w Twoim zakładzie były odpowiednio chronione.
- System IPLAS korzysta z metody szyfrowania danych TLS, która spełnia najwyższe obowiązujące standardy bezpieczeństwa – takie, jakie są stosowane np. w bankowości internetowej. W celu ochrony wrażliwych informacji produkcyjnych wykorzystujemy także certyfikaty X.509.
- IPLAS gwarantuje zabezpieczenie w przypadku utraty połączenia modułów Gateway z systemem. W takiej sytuacji dane się stracisz swoich danych, ponieważ są gromadzone lokalnie, a po odzyskaniu połączenia automatycznie aktualizowane.
- Regularnie wykonywane kopie zapasowe pozwalają uchronić dane przed cyberatakami i awariami urządzeń IT.
- Ty decydujesz, kto ma dostęp do danych produkcyjnych, co wyklucza możliwość ich dostania się w nieprawidłowe ręce. Dostęp do systemu jest możliwy tylko i wyłącznie po weryfikacji, obejmującej kod klienta, nazwę użytkownika i hasło. Dane przesyłane na serwer są chronione protokołem HTTPS i szyfrowaniem TLS.
3. Gdzie moje dane będą przechowywane?
Aby dopasować się do potrzeb Twojego zakładu zaprojektowaliśmy dwa rozwiązanie możliwości: chmura lub własna infrastruktura. Poznaj najważniejsze zalety obu opcji i możliwości, jakie Ci dają.
Chmura | Infrastruktura IT zakładu | |
Jak działa? | Chmura to rodzaj usługi, która umożliwia przechowywanie danych na wirtualnym, udostępnianym z zewnątrz serwerze. | Wszystkie komponenty niezbędne do prawidłowego funkcjonowania systemu IPLAS instalujemy w Twojej infrastrukturze. Dane w żaden sposób nie wydostają się na zewnątrz. |
Jest dla Ciebie, jeśli: |
|
|