Korzyści Monika 2022-10-21
KORZYŚCI
ZARZĄDZANIE PRODUKCJĄ NIESIE ZE SOBĄ WIELE WYZWAŃ

Nowoczesne oprogramowanie do monitoringu i optymalizacji produkcji zmieni funkcjonowanie Twojego zakładu i wzniesie produkcję na zupełnie nowy poziom! 

Monitoring

System dokładnie dostosowany do potrzeb Twojego zakładu

iPLAS to rozwiązanie uniwersalne, ale elastyczne. Co to znaczy? Że dostosujemy je do Twoich potrzeb, proponując odpowiedni model przechowywania danych (w Twojej infrastrukturze lub w chmurze) oraz wzbogacając system o wtyczki, umożliwiające pobieranie danych z różnych źródeł. Dzięki iPLAS-owi będziesz wyciągać z danych to, co dla Ciebie najistotniejsze, by zoptymalizować produkcję i zwiększyć zyski.

Mniej przestojów na liniach produkcyjnych i niższe straty

Arkusz w Excelu może i prawdę Ci powie, ale by ją wyłuskać z ogromu cyferek, trzeba się nieco natrudzić... tymczasem w systemie iPLAS wystarczy rzut okiem, aby się przekonać, która linia produkcyjna nie nadąża za innymi albo, gdzie tracisz zbyt wiele materiałów. Dzięki temu błyskawicznie wyłapiesz wszelkie przestoje i usuniesz problem, nim przyniesie poważne straty. Co więcej, pokazując aktualne wyniki wszystkich linii produkcyjnych w formie czytelnych wykresów, zmotywujesz zespół do efektywniejszej pracy.

Niższa awaryjność maszyn

Dokładny, bieżący monitoring parametrów, uzbrojony w alerty i powiadomienia (mail/SMS) sprawi, że zauważysz na linii produkcyjnej najmniejsze odstępstwo od normy. Ta kontrola umożliwi Ci szybką identyfikację ewentualnych awarii i utrzymanie maszyn w lepszej kondycji. Z iPLAS-em podniesiesz wskaźnik Całkowitej Efektywności Wyposażenia i będziesz działać zgodnie z podejściem Total Productive Maintenance - maksymalnie wykorzystasz dostępny czas każdej maszyny.

Maksymalna wydajność
czyli pełne wykorzystanie dostępnych możliwości produkcyjnych

iPLAS pomoże Ci zagospodarować zasoby, o których istnieniu być może nie miałeś dotychczas pojęcia. System daje Ci nie tylko wgląd w dane, ale i wiedzę! Możesz analizować wybrane zmienne pod różnymi kątami, obliczyć współczynniki na podstawie danych historycznych, np. sprzed kilku miesięcy i pochodzących z różnych linii. Dzięki tym możliwościom, w swoim zakładzie produkcyjnym wprowadzisz zmiany, które pomnożą zyski!

Całodobowy dostęp do danych produkcyjnych

Dostęp do szczegółowych danych i wskaźników, przedstawionych w przystępnej formie (wykresy, diagramy, mapy synoptyczne), które aktualizują się na bieżąco bez potrzeby przeładowywania (odświeżania) strony. Dostęp do nich masz zawsze i wszędzie, potrzebujesz tylko dostępu do Internetu. Non stop, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu!

Możliwość pobierania danych pochodzących z różnych źródeł

Prędzej czy później taka potrzeba pojawia się w każdym zakładzie produkcyjnym. Bez obaw, iPLAS ma budowę modułową - w każdej chwili możesz go rozszerzyć o wtyczki dla nowych źródeł danych. Liczbę modułów Gateway dostosujesz do swoich potrzeb.

Oszczędności związane z podejściem chmurowym

Nie musisz rozbudowywać własnej serwerowni czy infrastruktury sieciowej. Jeśli zdecydujesz się na gromadzenie i przetwarzanie danych w chmurze, wystarczy Ci komputer, na którym uruchomimy Gateway. To my zapewnimy miejsce na Twoje dane, moc obliczeniową potrzebną do ich przeliczania oraz połączenie sieciowe, byś mógł analizować wyniki. Zadbamy o aktualizacje i kopie bezpieczeństwa. Oczywiście, jeśli chmura danych jest sprzeczna z polityką bezpieczeństwa Twojego zakładu, rozumiemy to! Zainstalujemy całość rozwiązania na wskazanym przez Ciebie serwerze.

Podwyższenie poziomu bezpieczeństwa

Dotyczy zarówno pracy w zakładzie, jak i aspektu przechowywania danych. Szyfrujemy połączenie w oparciu o aktualnie obowiązujące standardy, porównywalne do tych, jakie obowiązują w bankowości elektronicznej. Zabezpieczamy dane przed niepowołanym dostępem, jak i utratą w przypadku zerwania komunikacji na drodze Gateway-iPLAS (w przypadku braku połączenia z systemem iPLAS, moduły Gareway gromadzą dane lokalnie - program uzupełnia je automatycznie po odzyskaniu połączenia). Tworzymy kopie zapasowe danych w formie nieprzetworzonej i po przetworzeniu. Z iPLAS-em po prostu śpisz spokojnie!

Prosta obsługa

Nie musisz być informatykiem, by korzystać z iPLAS. To wieloplatformowy system napisany w języku Java, który możesz uruchomić w systemach Windows 7/8/10/Server oraz Linux i OS-X. Rejestrujesz się jako użytkownik, pobierasz bezpłatnie moduł Gateway, uruchamiasz go i konfigurujesz przez portal iPLAS, i już możesz operować na danych, tworzyć w prosty sposób procesy ich przetwarzania i analizować wyniki. Jeśli będziesz mieć jakiekolwiek wątpliwości, możesz liczyć na wsparcie naszych ekspertów albo zajrzeć do zakładek Pomoc i FAQ.

Mniej dokumentów w formie papierowej

iPLAS to większa wygoda, łatwiejszy dostęp do danych produkcyjnych i nieoceniona korzyść dla środowiska.