Dane produkcyjne w Twoim zakładzie

W zakładzie produkcyjnym cenne dane można znaleźć niemal na każdym kroku. Sekret tkwi w tym,by wiedzieć, jak je pozyskać, bezpiecznie magazynować i efektywnie wykorzystywać. Gromadzone informacje nie tylko dostarczają wiedzy o aktualnym stanie, ale mogą stać się ważnym czynnikiem pozwalającym unowocześniać przedsiębiorstwo i podnosić jego wydajność. 

Szukasz systemu do monitoringu i optymalizacji produkcji, który można w maksymalny sposób spersonalizować? Chcesz pobierać dane z różnych źródeł i mieć realny wpływ na to, w jaki sposób będą przechowywane? Chcesz błyskawicznie wyciągać wnioski z ogromu liczb i maksymalnie zoptymalizować procesy produkcyjne w swoim zakładzie? Zobacz, co IPLAS ma Ci do zaoferowania.

Zbieraj dane, jakich potrzebujesz!

Aby nie utonąć w morzu informacji produkcyjnych, zbieraj tylko te dane, które są najważniejsze i na jakich najbardziej Ci zależy. System IPLAS oferuje różne poziomy zaawansowania monitoringu danych. Możesz zdecydować się na śledzenie aktualnych wartości lub korzystać z zaawansowanych modeli analitycznych, obejmujących dane historyczne, graniczne wartości, a nawet umożliwiających analizę predykcyjną. 

Na rynku istnieje wiele systemów realizacji produkcji. IPLAS jednak zdecydowanie wykracza poza to, co oferują istniejące systemy do monitoringu i nieustannie się rozwija. Wszystko po to, byś mógł odkryć potęgę drzemiącą w danych i dostosować swoją firmę do realiów rynkowej konkurencji w dobie czwartej rewolucji przemysłowej.

Różne źródła danych - co wtedy?

W większości zakładów produkcyjnych dane pobierane są z wielu różnych źródeł. Dotyczy to także Twojej fabryki, jeśli:

 • wykorzystujesz różne generacje sprzętów i ich podzespołów,
 • nie wszystkie kluczowe dla Ciebie informacje są gromadzone w sterownikach maszyn i serwerach OPC,
 • dane istotne dla procesu monitorowania produkcji dostarczane są w wielu osobnych plikach. 

A to jedynie kilka możliwych czynników determinujących konieczność pobierania danych z różnych źródeł. 

System IPLAS zaprojektowaliśmy w taki sposób, że to nie problem! Dzięki elastycznej budowie, opartej na modułach Gateway, korzystających ze specjalnie dostosowanych wtyczek, możesz sprawnie pobierać dane z wielu różnych źródeł, takich jak np.:

 • serwery OPC DA (przez interfejs COM i DCOM) i UA,
 • bazy danych SQL (Oracle, DB2, Informix, MSSQL, MySQL, PostgreSQL, SQLBase Gupta),
 • pliki tekstowe (TXT, CSV, XML),
 • arkusze kalkulacyjne (XLS XLSX),
 • usługi Webservice (SOAP, REST).

Korzystasz z jeszcze innego źródła danych? Przystosujemy system IPLAS do Twoich potrzeb, wzbogacając go o dodatkowe wtyczki odpowiadające Twoim potrzebom.

Przechowywanie danych

IPLAS oferuje dwa podstawowe modele przechowywania danych – gromadzenie w chmurze lub w infrastrukturze klienta. Dlaczego zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie? Odpowiedź jest bardzo prosta! Każdy z tych sposobów ma swoich zwolenników i przeciwników, a aspekt przechowywania danych jest jedną z kluczowych kwestii na etapie podejmowania decyzji o wyborze systemu monitorowania i optymalizacji produkcji. IPLAS pozostawia ten ważny wybór w Twoich rękach.

Chmura czy własna infrastruktura - co wybrać?

Zadajesz sobie pytanie, które rozwiązanie – instalacja systemu IPLAS w chmurze czy we własnej infrastrukturze – będzie dla Ciebie korzystniejsze? Poznaj najważniejsze zalety obu opcji i możliwości, jakie Ci dają.

 ChmuraInfrastruktura IT zakładu
Jak działa?

Chmura to rodzaj usługi, która umożliwia przechowywanie danych na wirtualnym, udostępnianym z zewnątrz serwerze.

Decydując się na to rozwiązanie, wszystkie dane – zarówno te pozyskiwane podczas monitoringu procesu produkcji, jak i te wykorzystywane do sporządzania analiz – bezpiecznie gromadzone są w chmurze, którą Ci zapewniamy.

Wszystkie komponenty niezbędne do prawidłowego funkcjonowania systemu IPLAS instalujemy w Twojej infrastrukturze. Dane w żaden sposób nie wydostają się na zewnątrz.
Jest dla Ciebie, jeśli:
 • Nie chcesz inwestować w rozwój własnej infrastruktury IT – wystarczy uruchomienie modułu Gateway.
 • Cenisz sobie bezpieczeństwo swoich danych i stworzonych kopii zapasowych.
 • Chcesz mieć nieograniczony dostęp do swoich danych i stałą możliwość wglądu w informacje produkcyjne, bez względu na to, gdzie jesteś i z jakiego urządzenia korzystasz.
 • Chcesz być pewien, że Twoje dane nie wpadną w niepowołane ręce.
 • Jesteś zwolennikiem tradycyjnych rozwiązań.
 • Obowiązujące w zakładzie produkcyjnym zasady bezpieczeństwa i uregulowania nie pozwalają na wykorzystanie chmury.
 • Dysponujesz odpowiednią infrastrukturą lub jesteś gotów ją rozbudować.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji musisz wiedzieć, że model przechowywania danych jest jednym z czynników determinujących cenę systemu IPLAS dla Twojej firmy. Aktualny cennik znajdziesz TUTAJ. Potrzebujesz porady? Śmiało, dzwoń: +48 502 373 576 lub napisz: iplas@spiid.pl.

 
Bezpieczeństwo danych - jak IPLAS chroni gromadzone dane?

Bezpieczeństwo Twoich danych produkcyjnych jest dla nas priorytetem. Traktujemy tę kwestię niezwykle poważnie i dokładamy wszelkich starań, by informacje dotyczące produkcji w Twoim zakładzie były odpowiednio chronione. 

 • System IPLAS korzysta z metody szyfrowania danych TLS, która spełnia najwyższe obowiązujące standardy bezpieczeństwa – takie, jakie są stosowane np. w bankowości internetowej. W celu ochrony wrażliwych informacji produkcyjnych wykorzystujemy także certyfikaty X.509.
 • IPLAS gwarantuje zabezpieczenie w przypadku utraty połączenia modułów Gateway z systemem. W takiej sytuacji dane nie ulegają utracie, ponieważ są gromadzone lokalnie, a po odzyskaniu połączenia automatycznie aktualizowane. 
 • Regularnie wykonywane kopie zapasowe pozwalają uchronić dane przed cyberatakami i awariami urządzeń IT. Informacje przekazywane do systemu IPLAS są objęte systemem kopii zapasowych dostępnych w formie pierwotnej i przetworzonej przez procesy ETL. 
 • Ty decydujesz, kto ma dostęp do danych produkcyjnych, co wyklucza możliwość ich przedostania się w nieprawidłowe ręce. Dostęp do systemu jest możliwy tylko i wyłącznie po weryfikacji, obejmującej kod klienta, nazwę użytkownika i hasło. Dane przesyłane na serwer są chronione protokołem HTTPS i szyfrowaniem TLS.

Chcesz efektywnie pozyskiwać dane produkcyjne w swoim zakładzie? Bezpłatnie wypróbuj wersję DEMO lub skontaktuj się z nami w celu zaplanowania wdrożenia systemu IPLAS w Twoim zakładzie!

Co mówią dane?

Dobrze jest gromadzić dane i je przetwarzać, ale to nie wystarczy, by maksymalnie zwiększyć wydajność produkcji i pomnożyć zyski. Najważniejsze jest wyciąganie trafnych wniosków i podejmowanie błyskawicznych decyzji. Czy to jednak możliwe przy ogromie różnych liczb i wskaźników? Pewnie Cię nie zdziwi, że z systemem IPLAS tak! Konfigurowalne procesy przetwarzania danych (decydujesz co i jak ma być wyliczane) oraz czytelna wizualizacja (tabele, wykresy, pulpity, mapy synoptyczne, itp.), sprawiają, że łatwo zinterpretujesz wyniki i podejmiesz właściwe kroki, by udoskonalić swoją fabrykę. 

To nic nie kosztuje!

Decyzja o wprowadzeniu nowego systemu do monitoringu i optymalizacji produkcji nie należy do najłatwiejszych, jednak… przetestować nie zaszkodzi! Zwłaszcza, że DEMO możesz uruchomić bezpłatnie i bez żadnych zobowiązań. Przekonaj się jak niewiele dzieli Cię od rewolucji w Twoim zakładzie przemysłowym!