Demo

Chmura

Chmura

Nie wszyscy akceptują podejście zakładające wykorzystanie chmury jako miejsca przechowywania i przetwarzania danych. Czasami wynika to z własnych przekonań, czasami z obowiązujących w danym zakładzie zasad bezpieczeństwa. Rozumiemy to i nie chcemy Ci niczego narzucać.

System IPLAS został zaprojektowany tak, żeby mógł spełnić zarówno oczekiwania Klientów, którzy chcą mieć dane w chmurze jak i tych, dla których rozwiązanie bazujące na chmurze nie jest akceptowalne.

Chmura danych

W tym podejściu wszystkie dane: produkcyjne oraz inne, służące do opracowywania analiz (szczegóły dotyczące źródeł danych są dostępne tu), są umieszczane w chmurze danych dostarczanej przez Dostawcę systemu IPLAS. Chmura w tym przypadku to nic innego niż wydzielone miejsce na odpowiednio przygotowanym serwerze, który udostępnia zasoby dyskowe, obliczeniowe i pamięciowe. Oczywiście, Twoje dane są w odpowiedni sposób chronione zarówno przed ich utratą jak i przed dostępem osób niepowołanych (więcej o tym temacie przeczytasz w dziale poświęconemu bezpieczeństwu).

Zalety podejścia wykorzystującego chmurę są następujące:

  • Brak konieczności rozbudowy własnej architektury IT. Jedyne wymaganie to możliwość uruchomienia modułu Gateway, który będzie wysyłał dane do chmury.
  • To my dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych oraz zabezpieczamy kopie zapasowe.
  • Masz możliwość dostępu do swoich danych przez 24h/ dobę, jeśli tylko w miejscu, w którym się znajdujesz, jest dostęp do Internetu.
  • Możesz uruchomić monitoring danych produkcyjnych w kilka minut. Cała infrastruktura jest już przygotowana i działa, wystarczy, że uruchomisz mechanizm przekazywania danych. Zacznij już dziś od wersji demo!

Instalacja systemu IPLAS w infrastrukturze Klienta.

Jeśli wykorzystanie chmury publicznej nie jest dla Ciebie odpowiednie, całość systemu IPLAS może zostać zainstalowana w Twojej infrastrukturze IT. Dzięki temu dane nie są wysyłane poza sieć zakładową, a Ty zyskujesz dostęp do pełnej funkcjonalności analitycznej IPLASa.

Co więcej, jeśli nie posiadasz już wolnych zasobów serwerowych, IPLAS może zostać do Ciebie dostarczony jako fizyczny serwer, skonfigurowany i gotowy do pracy. Zastanawiasz się na pewno, jak cenowo kształtuje się takie rozwiązanie? Sprawdź aktualny cennik systemu IPLAS.